Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Atnaujinta valstybės pagalbos priemonė „Alternatyva“Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pritarus, nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamai populiariai finansinei priemonei „Alternatyva“ skirtas papildomas 41 mln. eurų finansavimas. Padidinus priemonės finansavimo sumą, smulkaus ir vidutinio verslo subjektai (SVV) vėl gali skolintis iš alternatyvių finansuotojų ir gauti finansavimą investicijoms ir apyvartiniam kapitalui už paskolas palankiomis sąlygomis.

„Priemonės populiarumas ir gana greitai pasiektas lėšų limitas puikiai atskleidė alternatyvaus finansavimo verslui būtinybę ir teikiamą naudą. Priemonė suteikė SVV subjektams, kurie neturėjo galimybės ar negalėjo pasiskolinti iš tradicinių finansuotojų būtent tai, ką ir skelbia priemonės pavadinimas – alternatyvą pasirinkti kitą finansavimo šaltinį, nei yra įprasta, ir gauti itin patrauklią ir konkurencingą finansinę pagalbą. Priėmus sprendimą beveik dvigubai padidinti finansavimo sumą, INVEGA į alternatyviąją rinką vėl įlies taip vadinamų pigių pinigų ir suteiks verslui prieigą prie šiuo metu trūkstamo finansavimo“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Kaip ir anksčiau, dėl paskolos pagal skatinamosios priemonės „Alternatyva“ gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurių veikla finansų tarpininkų vertinimu yra tvari, o planuojami piniginiai srautai yra pakankami įsipareigojimams įvykdyti.
Finansavimas ir toliau galės būti teikiamas kaip verslo paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas). Sutartis įmonės gali pasirašyti iki 2022 m. gruodžio 31 d.

„Daugeliui įmonių per pandemiją skolintis tapo sunku, net jeigu joms ir sekasi vykdyti veiklą. Todėl valstybės iniciatyva užtikrinti paskolų prieinamumą mažesnėmis palūkanomis per alternatyvius finansuotojus yra labai sveikintina. Pernai verslas atnaujintai „Alternatyvai“ skirtus pinigus išnaudojo per du mėnesius. Todėl ir šį kartą įmonės turėtų suskubti teikti paraiškas, o mes pasirūpinsime, kad paraiškų vertinimo procesas būtų greitas ir sklandus“, – sako Linas Armalys, daugiausiai paskolų per priemonę „Alternatyva“ verslui išdavusio alternatyvaus finansuotojo „Noviti finance“ vadovas.

Maksimalus paskolos suteikimo laikotarpis sieks 60 mėnesių, „Noviti finance“ išduodamų paskolų didžiausia suma – 200 tūkst. eurų. Be to, įmonė taiko specialiai verslui pritaikytas lanksčias – sąžiningos paskolos – sąlygas.

„Šiuo metu verslui itin svarbus finansinis lankstumas – įmonėms neretai skubiai prireikia lėšas nukreipti kitur ar atidėti paskolos mokėjimus, todėl siūlome verslui daugiau galimybių valdyti savo finansus. Smulkūs verslininkai ypač vertina tai, kad leidžiame atidėti paskolos sudarymo mokestį, o prireikus atidėti mokėjimų grąžinimą, palūkanų nedidiname“, – teigia L. Armalys.

„Noviti finance“ yra vienintelė bendrovė Lietuvoje, kuri verslo bankroto atveju iš laiduotojų neprašo palūkanų ir leidžia sumokėti tik skolos likutį. Pasak L. Armalio, verslas kreditą gali gauti itin greitai – užpildžius paraišką atsakymas dėl paskolos duodamas per vieną-dvi darbo dienas, o pasirašius sutartį jau kitą dieną išmokami pinigai.

Nuo praėjusiu metų balandžio mėnesio finansine pagalba pagal priemonę „Alternatyva“ jau pasinaudojo 1035 įmonės, kurioms suteiktas 58,7 mln. eurų finansavimas užtikrino būtinųjų kasdienių išlaidų padengimą bei sėkmingą veiklos plėtojimą. Praėjusių metų lapkritį atnaujinus skatinamąją priemonę „Alternatyva“ verslui buvo suteikta galimybė skolintis žemesne nei rinkos kaina su valstybės pagalba, tačiau šiai priemonei skirtos lėšos pasibaigė greičiau nei per kelis mėnesius.

Per abu „Alternatyvos“ etapus „Noviti finance“ nuo balandžio paskolas išdalino ir padėjo net 500 bendrovių – beveik du trečdalius visų per šią finansavimo priemonę išduotų paskolų.

Padidinus finansavimą, iš viso priemonei „Alternatyva“ įgyvendinti yra skirta 91 mln. eurų iš INVEGOS fondo (grįžusių ir (ar) grįšiančių ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto) lėšų.

Teikite paraiškas paskolai pagal „Alternatyva“ priemonę paspaudę čia.

Taip pat skaitykite: