Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Dėl COVID-19 nukentėjusioms įmonėms lengvatinės verslo paskolos


Įmonėms, nukentėjusioms dėl COVID-19 „Noviti finance“ teikia lengvatines verslo paskolas. Teikti paraiškas lengvatinėms paskoloms gauti pagal INVEGA skatinamąsias verslo priemones, galima jau dabar.

„Noviti finance“ pasirašė sutartis su nacionaline plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl tarpininkavimo įgyvendinant tris priemones verslui, patyrusiam finansinių sunkumų dėl COVID-19 protrūkio.

Pagal šį susitarimą, „Noviti finance“ smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV) teiks paskolas apyvartai ir investicijoms bei lengvatines paskolas nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui finansuoti.

„Noviti finance“ vadovas Linas Armalys įsitikinęs, kad dabar būtina verslui užtikrinti kiek įmanoma daugiau galimybių gauti paskolas greičiau ir paprasčiau.

„Verslui pinigų reikia dabar – kaip įmanoma greičiau ir paprasčiau. Dar iki pandemijos SVV įmonėms nebuvo lengva pasiskolinti. Todėl džiaugiamės, kad su „Invegos“ pagalba situacija rinkoje keičiasi ir galėsime verslui suteikti dar daugiau galimybių pasiskolinti“, – teigia „Noviti finance“ vadovas L. Armalys.

„Labai džiaugiamės, kad jau sudarėme ne vieną bendradarbiavimo sutartį su alternatyviu finansuotoju „Noviti finance“. Siūlome daug ir skirtingų finansinių priemonių verslui, todėl labai svarbu, kad šiandien jis turėtų ir kuo daugiau galimybių gauti lėšų savo verslo poreikiams įgyvendinti“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

SVV įmonės, kurių veikla paskelbus karantiną buvo sustabdyta arba kurių apyvarta krito bent 30 proc., galės kreiptis į „Noviti finance“ dėl paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams. Šios be užstato ir su minimaliomis palūkanomis (0,1 proc. arba 0,19 proc., priklausomai nuo paskolos laikotarpio) išduodamos paskolos skirtos tam, kad įmonės galėtų susimokėti už būtinąsias išlaidas: darbuotojų darbo užmokesčiui, nekilnojamo turto nuomai, komunalinėms išlaidoms. Šioms paskoloms skirta 50 mln. Eur.

Pagal priemonę „Portfelinės garantijos paskoloms 2“, „Noviti finance“ teiks paskolas, skirtas įmonių likvidumui palaikyti bei suteiks galimybę performuoti jau esamų paskolų grąžinimo grafikus. Šiai priemonei skirta iki 85 mln. Eur.

Dar viena priemonė atverianti verslui daugiau galimybių gauti finasavimą – „Alternatyva“. „Noviti finance“ yra pirmasis finansuotojas, su kurio INVEGA pasirašė sutartį dėl paskolų teikimo pagal šią priemonę.

Pasak „Noviti finance“ vadovo L. Armalio, finansavimo skatinimo priemonė „Alternatyva“ šiuo laikotarpiu ypač svarbi užtikrinant, kad paskolų prieinamumas SVV įmonėms augtų.

„Šioje neapibrėžtoje aplinkoje ieškoti pinigų – galvos skausmas bet kuriam verslui, o taip pat ir finansuotojams. Todėl dabar „Invegos“ priemonė „Alternatyva“ ypač aktuali: be jos mums būtų sunku užtikrinti sklandų smulkių ir vidutinių įmonių finansavimą“, – teigia „Noviti finance“ vadovas.

Tam, kad paskolų gavimo procedūra būtų kuo sklandesnė, pageidaujama, kad įmonės prieš teikdamos paraiškas būtų atlikusios namų darbus: suskaičiavusios savo būtinąsias mėnesio išlaidas – valstybės nekompensuojamą darbo užmokesčio dalį, komunalinius mokesčius, patalpų ar įrenginių nuomos, transporto ir kitų paslaugų pirkimo išlaidas, kurios yra gyvybiškai svarbios įmonei tęsti veiklą.

Taip pat skaitykite: