Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

7 patarimai, kaip gauti verslo paskolą pandemijos metu


Dėl koronaviruso paskelbus griežtus apribojimus, verslas netruko pajusti pirmąsias pasekmes. Įmonės suskubo ieškoti papildomo finansavimo savo veiklai – apyvartinėms lėšoms, darbuotojų atlyginimams, papildomoms medžiagoms ar įrangai įsigyti. Kaip pasiruošti pokalbiui su kredituotoju, kad verslo finansavimo paieškos šiuo iššūkių kupinu metu būtų sėkmingos? Pateikiame 7 patarimus.

1. Įvertinkite realią savo įmonės situaciją, pajėgumus ir poreikius.

Net ir dabartinėje situacijoje, kai gyvenimas atrodo gerokai sulėtėjęs, laikas yra pinigai. Todėl prieš ieškodami finansavimo, pirmiausia sau atsakykite į kelis klausimus: kam ir kokio dydžio paskolos man reikia? Ar galėsiu paskolą grąžinti net jeigu užklupusi krizė užtruks ilgiau nei planuota?

2. Apsibrėžkite, kam reikalingi papildomi pinigai.

Kredituotojai nori bendradarbiauti su sėkmingomis įmonėmis. Tačiau šiuo laikotarpiu net ir sėkmingai iki šiol augusios įmonės susiduria su netikėtais sunkumais. Kadangi jie, tikėtina, yra laikini, kai kurie kredituotojai bus linkę su jumis drauge ieškoti sprendimų, kaip padėti jūsų verslui toliau vykdyti veiklą.

Visgi jeigu jums paskolos reikia jau susikaupusioms ir šiuo metu dar sparčiau augančioms skoloms apmokėti, verslo kredituotojai kažin ar norės jums suteikti paskolą. Susidariusios skolos dažnu atveju reiškia, kad įmonės verslo modelis nėra tinkamas – galbūt jis blogai veikia ar, pavyzdžiui, gaminama tai, kas rinkoje yra nepaklausu. Tokiu atveju verslo paskola nepadės, nes lėtėjant ekonomikai, jau egzistuojančios problemos tik dar labiau išryškės.

3. Pasiruoškite pagrįsti, kad jūsų įmonės finansinė būklė yra tvari.

Kredituotojai, priešingai nei investuotojai, nesikiša į verslo valdymą ir ieško priemonių, kurios sumažina skolinimo riziką. Jie atsakingai gilinasi į kiekvienos įmonės situaciją ir bando įvertinti ar ji tikrai gebės grąžinti pasiimtą paskolą. Todėl pasiruoškite tam, kad verslo finansuotojas prašys duomenų apie jus ar jūsų įmonę.

Kai kurie kredituotojai jūsų gali paprašyti ir tokių riziką suvaldymo priemonių kaip turto užstatas ar laidavimas. Įvertinkite, kas palankiau jums. Pavyzdžiui, „Noviti finance", neseniai pasirašiusi garantinį susitarimą su Europos Investiciniu fondu, gali teikti verslo paskolas nedidelėms įmonėms ir be užstato, ir, daugeliu atveju, be laidavimo. Todėl įmonės paskolas gali gauti kur kas greičiau ir pigiau, nes sutaupomos notaro ir hipotekos išlaidos.

4. Pasirinkite jums tinkamiausią kredituotoją.

Jeigu skolinatės, darykite tą atsakingai. Nors šiuo metu, gauti papildomą finansavimą įmonėms gali būti dar sunkiau, ne ką mažiau svarbu atsakingai pasirinkti kredituotoją. Ieškokite tokio, kuris būtų suinteresuotas jūsų verslo sėkme. Pasidomėkite kredituotojo patirtimi, veiklos rezultatais.

Rinkitės tą, kuris rūpinasi savo gera reputacija ir kuris neslepia, kas stovi už jo įmonės vairo. Tai žinodami galėsite jaustis saugesni – žinosite, kokie asmenys yra atsakingi ir su kuo galėsite spręsti iškilusias problemas.

Norėdami sutaupyti laiko, kreipkitės į tuos kurie dirba su jūsų dydžio ir amžiaus įmonėmis. Dauguma tradicinių kredituotojų paskolas teikia tik ilgiau nei dvejus metus veikiančioms įmonėms. Be to, jie labiau linkę teikti finansavimą didelėms įmonėms, kurios pageidauja didelių ir ilgalaikių paskolų.

Jeigu jūsų įmonė jauna ar jums reikia nedidelės, pavyzdžiui, 10 000 eurų paskolos apyvartinėms lėšoms, kalbėkite su tais kredituotojais, kuris specializuojasi teikiant tokio dydžio paskolas. Priešingai nei tradiciniai finansuotojai, kai kurie alternatyvūs kredituotojai teikia paskolas ir jaunesnėms nei dveji metai įmonėms.

Nors šiuo neįprastu laiku kredituotojai ypatingai atidžiai vertina kiekvienos paskolos riziką, alternatyvūs finansuotojai yra lankstesni ir taiko lankstesnius vertinimo kriterijus. Todėl jie gali paskolas suteikti greičiau ir patogiau. Net ir visuotinio karantino metu, daugelis kredituotojų vykdo savo veiklą ir teikia paskolas elektroniniu būdu. Dažnu atveju, paskola gali būti suteikiama dar tą pačią dieną.

5. Lyginkite verslo paskolos kainą apskaičiavę visas išlaidas.

Visi nori pasiskolinti kuo pigiau. Tačiau labai svarbu neapsigauti. Vertinant paskolos kainą, palūkanos nėra pats svarbiausias rodiklis. Neretai tie kredituotojai, kurie skolina ypač mažomis palūkanomis, taiko įvairius papildomus mokesčius. Pavyzdžiui, sąskaitų administravimo, draudimo mokesčius.

Šie ir kiti mokesčiai dažnai sudaro didžiąją paskolos kainos. Įvertinkite ir tai, kad, pavyzdžiui, imdami verslo paskolą su nekilnojamojo turto įkeitimu, jūs turėsite papildomai mokėti už turto vertinimą, notaro ir hipotekos paslaugas.

Todėl skolindamiesi verslo finansuotojo klauskite, ne kokios jo teikiamų paskolų palūkanos, o kiek jums reikės iš viso sumokėti už konkretaus dydžio paskolą, suteiktą konkrečiam laikotarpiui. Kitaip tariant, klauskite: „Kokią sumą turėsiu grąžinti, jeigu, pavyzdžiui, pasiskolinsiu 3 000 eurų pusei metų?. Lyginkite galutinę finansuotojo teikiamos verslo paskolos kainą, o ne palūkanų procentus.

6. Užduokite klausimus kredituotojui.

Nebijokite finansuotojui užduoti visus su rizika kylančius klausimus – išsiaiškinkite kiek įmanoma daugiau jums svarbių dalykų: kaip elgsitės, jeigu pavėluosiu sumokėti įmoką? Ar tokiu atveju iš karto nutrauksite paskolos sutartį? Kaip greitai pradėsite skaičiuoti delspinigius? Ar yra galimybė kažkuriam laikui atidėti įmokos grąžinimą arba pratęsti paskolos terminą ir sumažinti įmokas? Ar verslui sėkmingai plečiantis galėsiu paskolą grąžinti anksčiau laiko?

7. Prisitaikykite prie pokyčių ir šiandieninės situacijos.

Kiekviena krizė yra ir galimybė. Tik būtina ja tinkamai pasinaudoti. Šiuo verslui įtemptu laikotarpiu bet kuris kredituotojas norės matyti, kaip jūs ir jūsų įmonė yra pasirengusi prisitaikyti prie kintančių sąlygų, ar gebate adaptuotis.

Ieškokite naujų galimybių ir nišų savo verslui. Tai, pavyzdžiui, gali būti daržovių ir vaisių pristatymas į namus, apsauginių kaukių siuvimas, nuotolinės konsultacijos ar kita veikla. Dabar, kai verslas susiduria su nežinomybe, dažnu atveju sprendžiant išduoti verslo paskolą ar ne, svarbiau nei geri istoriniai įmonės rodikliai, bus įmonės proaktyvumas ir gebėjimas prisitaikyti prie naujų sąlygų.

„Noviti finance" verslo paskolas iki 25 000 EUR teikia įmonėms nepriklausomai nuo jų amžiaus ir dydžio. Pateikti paraišką dėl paskolos gali čia. Tai truks vos kelias minutes. Pasirašius sutartį el. būdu pinigus gali gauti dar tą pačią dieną.
Taip pat skaitykite: