Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Pasiskolinti pagal „Alternatyvą“ galima iki 2023-ųjų pabaigos


INVEGA pratęsė skolinimąsi pagal priemonę „Alternatyva“ iki 2023-ųjų pabaigos. Tai reiškia, kad smulkusis verslas, kuriam sudėtinga pasiskolinti iš tradicinių bankų, turės daugiau galimybių gauti finansavimą palankiomis sąlygomis iš alternatyvių finansuotojų.

Paskolos pagal priemonę „Alternatyva“ išduodamos investicijoms arba apyvartinėms lėšoms.

Priemonė „Alternatyva“ yra viena iš populiariausių INVEGOS priemonių. Iš viso nuo priemonės įgyvendinimo pradžios finansų tarpininkai suteikė beveik 2,7 tūkst. paskolų. Beveik pusę jų verslams suteikė „Noviti finance“.

„Noviti finance“ vadovas Linas Armalys pastebi, kad paskolos verslui ieškančios įmonėsi vis dažniau kreipiasi į alternatyvius finansuotojus.

„Smulkieji verslai iki 10 darbuotojų sudaro 84% Lietuvos įmonių, jų vidutinė imamų paskolų suma yra 10-20 tūkst. Eur. Šias įmones aktyviausiai finansuoja būtent alternatyvieji finansuotojai. Stebime, kad pastaraisiais metais vis daugiau įmonių kreipiasi į mus dėl verslo finansavimo. Net ir pasibaigus pandemijai, paraiškų skaičius nuolat auga. Verslai aiškiai pajuto alternatyvių finansuotojų privalumus – lankstumą, greitį, pastangas įsigilinti į kiekvieno kliento situaciją“, – sako L. Armalys.

Pasak L. Armalio, priemonė „Alternatyva“ smulkiajam verslui labai aktuali ir naudinga. Ji įmonėms leidžia sutaupyti ne tik pinigus, bet ir laiką, ieškant tinkamo finansuotojo. Nes INVEGA iš rinkoje esančių finansuotojų partneriais pasirenka tik tuos, kurie atitinka jos keliamus skaidrumo ir patikimumo reikalavimus.

Tai, kad alternatyvūs finansuotojai yra svarbūs smulkaus verslo finansavimo žaidėjai ir tokiais išliks ateityje, patvirtina ir INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Ieva Petkevičiūtė.

„Alternatyvūs finansuotojai operatyviai atliepia rinkos poreikius suteikdami reikiamą finansavimą smulkiajam verslui. Įvertinus Rusijos karo Ukrainoje keliamus iššūkius bei finansavimo, ypač smulkiajam verslui, poreikį, buvo nuspręsta pratęsti paskolų teikimo SVV per alternatyvius finansuotojus terminą iki 2023 metų pabaigos, kad krizės metu verslui, patiriančiam sunkumus skolinantis iš tradicinių finansuotojų, būtų prieinamos visos finansavimo galimybės toliau sėkmingai vykdyti bei plėsti savo veiklą“, – teigia I. Petkevičiūtė.
Taip pat skaitykite: