Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Noviti finance“ pritraukė investiciją iš Belgijos fondo ir didina kapitalą iki 1 mln. eurų

Verslo finansuotojas „Noviti finance“ pasirašė investicinę sutartį su Belgijos privataus kapitalo fondu „Helenos“. Pritraukta 700 tūkst. eurų investicija padės „Noviti finance“ ne tik stiprinti pozicijas vietinėje rinkoje, bet ir paspartinti plėtrą į užsienio rinkas.

Prieš trejus metus įsteigtas „Helenos“ fondas yra pirmasis privataus kapitalo fondas Europoje, skirtas integruotam finansavimui. Tai reiškia, kad „Helenos“ siekia stiprinti finansų, orientuotų į pagalbą mikro, mažoms ir vidutinėms įmonėms, kapitalo bazę.

Fondas naudojasi Europos investicijų fondo (EIF) ir kelių didžiųjų Vakarų Europos bankų parama bei siekia užtikrinti ilgalaikį ekonomikos augimą ir socialinę įtrauktį per verslumo skatinimą. „Helenos“ fondą valdo Belgijoje įsikūręs poveikio investicijų valdytojas „Inpulse“.

Pasak „Noviti finance“ vadovo Lino Armalio, pasirašyta sutartis su Belgijos privataus kapitalo fondu – svarbus įvertinimas verslo finansuotojui.

„Džiaugiamės naujuoju savo partneriu – „Helenos“ fondu. Tikimės, kad bendrais tikslais paremta partnerystė padės mums atverti dar daugiau galimybių smulkiam ir vidutiniam verslui gauti finansavimą palankiomis sąlygomis. Taip pat planuojame plėtrą į užsienio rinkas. Jau daugiau nei metus veikiame Latvijoje, o dabar, įgiję tarptautinės patirties ir turėdami tvirtą investuotojų palaikymą, esame pasiruošę žengti toliau“, – sako L. Armalys.

Parama mažiausiems išlieka aktuali kaip niekad

„Helenos“ fondo atstovas Nicolas Blondeau priduria, kad praėjusiais metais prasidėjusi pandemija dar kartą išryškino sunkumus, su kuriais susiduria smulkūs verslai, bandydami naudotis tradicinių bankų paslaugomis. Anot jo, šiuo metu itin svarbu stiprinti finansuotojus, orientuotus į mikro, mažas ir vidutines įmones.

„Pernai pavasarį rinką supurčius COVID-19 pandemijai, įsitikinome, jog tradiciniai finansuotojai mažai suinteresuoti mikro, smulkaus ir vidutinio verslo finansavimu. Nors būtent jis yra neatsiejamas visuomenės elementas, prisidedantis prie kiekvienos šalies ekonominės gerovės.

Džiaugiamės galėdami „Helenos“ fondo investicijomis prisidėti prie „Noviti finance“, kuris net ir pandemijos laikotarpiu itin aktyviai prisidėjo prie verslo skatinimo priemonių įgyvendinimo, tolesnio augimo. Tikime, kad fondo investicijos paskatins „Noviti finance“ lyderystę mikro, smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo sektoriuje ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione“, – teigia N. Blondeau.Apie „Noviti finance“:

„Noviti finance“ – nuo 2016-ųjų veikiantis alternatyvus smulkiojo verslo finansuotojas. Per šį laikotarpį įmonė finansavo per 2 500 šalies įmonių. „Noviti finance“ aktyviai prisideda prie smulkiojo verslo skatinimo Lietuvoje – yra oficialus „Invega“ partneris, be to, mažoms įmonėms skolina per Europos investicijų fondo (EIF) programą „EaSI“. Nuo 2020 m. įmonė įsteigė savo filialą ir Latvijoje. „Noviti finance“ pandemijos laikotarpiu aktyviai įgyvendina valstybės paramos priemones verslui.

Apie „Helenos“:

„Helenos“ yra pirmasis privataus kapitalo finansinės įtraukties fondas Europoje. Šis fondas palaiko potencialą turinčių naujų ūkinių komercinių vienetų, mažo ir vidutinio dydžio finansinių institucijų augimą, orientuojantis į mikro ir socialines įmones. Pagrindinis „Helenos“ tikslas – pagerinti verslininkų galimybes pasinaudoti jiems tinkamomis finansinėmis paslaugomis, siekiant kurti darbo vietas ir darbuotojų gerovę. Pradinis „Helenos“ investicinis pajėgumas siekia 10,6 mln. eurų, o iki 2021 m. pabaigos planuojama šią sumą didinti iki 25 mln. eurų. Šiuo metu fondą finansuoja Europos Investicijų fondas, „Crédit Coopératif“, „Mirova“, „BNP Paribas“, „BRED“, „France Active“ ir „Soficatra“.

Apie „Inpulse“:

„Helenos“ fondą valdo Briuselyje įsikūręs investicijų valdytojas „Inpulse“, sukaupęs patirtį socialinių investicijų ir mikrofinansavimo srityje. „Inpulse“ ekspertinė veikla apima bendro nuosavo kapitalo finansavimą ir alternatyviųjų investicijų fondų valdymą, teikiant ilgalaikį finansavimą socialiai veikiantiems finansavimo tarpininkams. Trijose šalyse – Belgijoje, Lenkijoje ir Prancūzijoje – veikianti „Inpulse“ komanda šiuo metu teikia konsultacijas mikrofinansuotojams „CoopEst“ ir „CoopMed“, o bendras investicinis pajėgumas siekia 56 mln. eurų.
Taip pat skaitykite: