Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Back to School Back to Business“ arba 4 patarimai, kur fokusuoti verslą rugsėjį


Taip kaip moksleiviai grįžta į mokyklas, taip ir verslininkai grįžta į darbus su nauja energija.

Rudens pradžia – laikas, kai privalu susifokusuoti į naujus darbus, pagalvoti apie plėtros galimybes bei pasiruošti artėjantiems aktyviausiems metų pardavimams. Tik nuo to, kaip pasiruošite dabar, priklausys paskutinio metų ketvirčio rezultatai.

Pateikiame 4 patarimus, kokius darbus svarbu įtraukti į savo verslo rudens kalendorių.

1. Įsivertinkite ar vykdote savo metų planą.

Tam, kad verslas būtų sėkmingas, visus strateginius žingsnius būtina iš anksto suplanuoti. Taip pat labai svarbu nuolatos sekti ir analizuoti savo verslo veiklą bei klausti savęs, kokioje verslo stadijoje esu dabar ir kur eisiu toliau.

Ruduo paprastai yra tas etapas, kai likus keliems mėnesiams iki metų pabaigos ir metinių finansinių rezultatų skaičiavimo, dar galime pažvelgti ir įvertinti, kokie iškelti įmonės tikslai greičiausiai taip ir nebus pasiekti, bei kokius veiksmus dar įmanoma suspėti atlikti, kad metų pabaigoje galėtume pasakyti: „Viskas įgyvendinta“.

Apžvelgiant rezultatus, didžiausią dėmesį reikėtų atkreipti į gamybinių pajėgumų padidinimo bei finansinių srautų sureguliavimo galimybes ir grėsmes.

2. Pasiruoškite Kalėdų laikotarpiui iš anksto.

Ne ką mažiau svarbu, jau dabar pradėti ruoštis aktyviausiam metų pardavimų periodui – Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Likus trims mėnesiams iki didžiausių metų švenčių ir masinio pirkimų bumo, pats metas savęs paklausti, ko imtis, kad nepritrūkčiau prekių, darbo priemonių, paslaugas teikiančio personalo ar rinkodaros ir logistikos įrankių tuomet, kai pardavimai gerokai išaugs.

Jeigu šiam periodui ruošitės iš anksto ir nuosekliai, viskas turėtų klostytis sklandžiai. Žinoma, dažnai šis pasiruošimas priklauso nuo finansų, kurių ne visuomet pakanka.

Tuomet vertėtų apsvarstyti išorines finansavimo galimybes, pavyzdžiui, paskolas verslui. Kadangi bankai verslui paskolas teikia gana vangiai, jų paskolų išdavimo procesas gana ilgas, galbūt tinkamiausias sprendimas jums – kreiptis į alternatyvius kredituotojus. Jie paprastai paskolas teikia įmonėms nepriklausomai nuo jų dydžio ir veiklos metų. Be to, alternatyvių finansuotojų suteikiamos verslui paskolos labai greitai.

Pavyzdžiui, „Noviti finance“ paskolas suteikia per 8 darbo valandas, nereikalauja jokio užstato ir finansuoja net ir jaunas įmones nuo pirmų jų veiklos dienų. Gavę finansavimą laiku, dar turėsite porą mėnesių pasiruošti laikotarpiui, kai galėsite tikėtis didžiausių pardavimų. Beje, pasilikite laiko ir netikėtumams. Juk ne visada viskas klostosi taip, kaip suplanuota.

3. Racionaliai išnaudokite pinigus, nebijokite skolintis.

Rudens pradžia – naujų galimybių metas daugeliui prekybinio sektoriaus verslininkų. Pastebima, kad rugsėjį išduodama maždaug 30 proc. daugiau verslo paskolų nei vasaros mėnesiais. Suvaldyti gautas finansines injekcijas ne ką mažiau svarbu nei laiku pasiskolinti pinigus.

Rekomenduojama investuoti į verslo plėtrą, naują įrangą, biurą ar platesnį prekių asortimentą tuomet, kai įmonė turi atliekamų lėšų. Tokiu būdu jūs galėsite valdyti riziką ir visus turimus pinigus įšaldyti verslo plėtros procesuose. Nepamirškite ir to, kad pasiskolintus pinigus reikės grąžinti, todėl ruoškitės tam ir viską gerai apgalvokite. Jeigu pinigų jums reikia apyvartinėms reikmėms, tuomet jų grąžinimą planuokite atsižvelgdami į sezono cikliškumą.

Pavyzdžiui, jeigu jūsų didžiausių pardavimų sezonas – ruduo ir žiemos pradžia, tuomet grąžinimą suplanuokite gruodžio pabaigoje, kad Naujuosius metus pasitiktumėte be skolų. Jeigu jūsų pardavimų sezonas trunka pusmetį, tuomet verslo finansavimo paskolą imkite ne ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui, kad naują verslo ciklą pradėtumėte neturėdami įsiskolinimų.

Rinkdamiesi verslo kreditorių atkreipkite dėmesį ar jis, atsiradus galimybei, leis paskolą grąžinti anksčiau laiko be jokių papildomų mokesčių. Taigi, nebijokite skolintis, nes laiku gautas verslo finansavimas gali užtikrinti geresnius pardavimus ir didesnį pelną.

4. Nauji verslo renginiai, naujos pažintys.

Po vasaros atostogų rudenį grįžus į darbus prasideda ir naujas verslo renginių sezonas. Būkite sumanūs ir pasinaudokite visomis galimybėmis praplėsti savo pažinčių ratą ir įgyti naujų žinių, kurios jums gali pravesti, vystant savo verslą. Verslo parodos, konferencijos, diskusijos, mokymai, mentorystės programos ar verslo forumai – gali būti ta vieta, kur sutiksite savo būsimus partnerius, klientus ar investuotojus.

Skirkite laiko pasidomėti, kokie verslo renginiai planuojami šiemet ir atsirinkite tuos, kurie labiausiai atitinka jūsų verslo pobūdį ir sritį. Iš anksto numatykite, kokie jūsų dalyvavimo kiekviename renginyje tikslai. Pasiruoškite trumpą, bet intriguojantį savo verslo pristatymą. Tuomet jausitės drąsiau ir užtikrinčiau užmegzti verslo pokalbius.

Taigi rudenį, taip kaip moksleiviai ir studentai grįžta į mokyklas ir universitetus, taip ir verslininkai grįžta į labiau aktyvesnį darbo ritmą. Planavimas ir analizė, racionalus pinigų paskirstymas, išankstinis pasiruošimas intensyviausiam pardavimų laikotarpiui, naujos pažintys, nauji verslo partneriai padės geriau išnaudoti esamas galimybes.

Taip pat skaitykite: