Dažniausiai užduodami klausimai

Raskite atsakymus į savo klausimus. Jeigu reikia daugiau informacijos, susisiekite su mumis!

Verslo paskola
Kodėl verta imti verslo paskolą iš „Noviti finance“?

Mes esame už skaidrų ir partnerišką skolinimą ir tai įrodome neslėpdami tikrųjų palūkanų ir nekurdami papildomų mokesčių. Teikiant paskolą mums rūpi jūsų mokumo įrodymas, bet tam prašome tik kelių svarbiausių, o ne krūvos nereikšmingų dokumentų. Visus juos tvarkome nuotoliniu būdu – norime, kad dirbtumėte savo verslui, o ne eikvotumėte laiką važinėdami į susitikimus.

Jūsų laiką branginame kiekviename žingsnyje. Atsakymą apie finansavimą paprastai pateikiame per 7 darbo dienas, o pinigus į jūsų sąskaitą pervedame tą pačią dieną po elektroninės sutarties pasirašymo.

Finansų sritis yra paini ir sudėtinga, todėl mūsų pareiga būti partneriu, kuriuo galite pasitikėti. Siekiame, kad prieš pasirašydami sutartį suprastumėte visas jos sąlygas. O jei jūsų įmonės finansinė situacija tampa sunki, įmokas atidedame arba prailginame mokėjimo terminą.

Net jeigu kliento verslas galiausiai nepasiseka, mes sudarome sąlygas paskolą išsimokėti nemokamai ir pagal patogesnį, pratęstą grafiką. Esame vieninteliai finansuotojai rinkoje, kurie nesipelno iš kliento nesėkmės.


Kokių dokumentų reikia norint gauti „Noviti finance“ paskolą verslui?

Pirmiausia reikia užpildyti paraišką. Užtruksite vos kelias minutes. Be to, pateikti paraišką nieko nekainuoja. Tai padaryti galite paraiškos puslapyje.

Gavę paraišką su jumis nedelsdami susisieksime ir paprašysime atsiųsti įmonės sąskaitos išrašą, naujausią balansą ir pelno (nuostolio) ataskaitą. Paprastai šių dokumentų ir mums prieinamų išorinių duomenų apie įmonę pakanka, kad galėtume priimti sprendimą dėl verslo paskolos suteikimo.Kokiam terminui galiu gauti „Noviti finance“ verslo paskolą?

Paskolas iki 50 000 Eur teikiame laikotarpiui iki 36 mėnesių.

Jeigu jūsų verslą ištiktų netikėti sunkumai, visada galime pasikalbėti dėl paskolos termino pratęsimo. Net ir prailginę paskolos terminą nedidinsime palūkanų ir neprašysime papildomų garantijų.Ar galiu verslo paskolą grąžinti anksčiau laiko?


Taip, paskola verslui gali būti grąžinta prieš paskolos sutartyje nustatytą terminą.

Kaip greitai gausiu „Noviti finance“ verslo paskolą?
Paprastai sprendimą dėl verslo paskolos suteikimo priimame per 7 darbo dienas. Elektroniniu būdu jums pasirašius paskolos sutartį, pinigus į jūsų nurodytą sąskaitą pervedame tą pačią darbo dieną.

Užpildyti paraišką galite internetu, o norint pasirašyti paskolos sutartį vykti taip pat niekur nereikės – tereikia turėti mobilųjį parašą arba „Smart-ID“ programėlę.

Kaip pasirašoma verslo paskolos sutartis?
Paskolos verslui sutartis pasirašoma mobiliuoju parašu arba su „Smart-ID“ programėle. Norint gauti verslo paskolą vykti niekur nereikės. Gavę mūsų verslo paskolos pasiūlymą, sutartį elektroniniu būdu galėsite pasirašyti iškart.


Mano įmonė veikia tik kelis mėnesius – ar galiu gauti paskolą verslui?
Taip. Mes tikime jaunu verslu ir siekiame jam padėti sparčiau augti teikdami lanksčius, greitus ir paprastus verslo finansavimo sprendimus. Patarsime, padėsime ir palaikysime jus kiekviename finansavimo žingsnyje.Kokius mokesčius turėsiu mokėti, jei imsiu „Noviti finance“ verslo paskolą?

Esame už partnerystę grįstą pasitikėjimu, todėl kovojame su neskaidria kainodara ir paslėptais mokesčiais. Jūsų paskolos kaina priklausys nuo to, kokią sumą skolinsitės ir jūsų įmonės rizikingumo. Paskolos kaina priklausys ir nuo to, ar skolinatės pirmą kartą, ar jau esate mūsų klientas. Esamiems klientams taikome palankesnę kainodarą. Bet kuriuo atveju, mūsų paskolos kainą visuomet sudaro tik dvi dalys:

1. Sutarties mokestis;

2. Metinės palūkanos.


Esamiems klientams, nepriklausomai nuo paskolos sumos, taikome mažesnį nei įprastai, 1,5 % sutarties mokestį.

Paraiškos teikimas yra nemokamas. 

Jei dėl tam tikrų priežasčių iki 10 dienų vėluosite mokėti įmokas, delspinigių netaikysime. O jei susidūrę su finansiniais sunkumais įmokų grąžinimą norėsite atidėti, mes nedidinsime palūkanų ir neprašysime papildomų garantijų.


Ar verta imti paskolą verslo plėtrai?


Kiekviena verslo situacija yra individuali. Prieš priimant galutinį sprendimą skolintis, svarbu viską gerai apgalvoti. Būtina įvertinti, kokią naudą paskola suteiks. Jeigu jos reikia kitų skolų apmokėjimui, paskola greičiausiai nepadės, o tik taps dar viena finansine našta.

Imti paskolą verslui verta tuomet, kai pinigų reikia verslo plėtrai ar apyvartinėms lėšoms. Paskola yra geras sprendimas, jei ji padės uždirbti ir, padengus skolinimosi bei kitas išlaidas, gauti daugiau pelno.


Ar imant „Noviti finance“ verslo paskolą turiu užstatyti turtą?
Verslo paskolas iki 50 000 Eur teikiame be užstato. Dažnu atveju paskolas suteikiame tik su daliniu laidavimu. Siekiame padėti verslui augti, todėl stengiamės, kad finansavimą gauti būtų kuo paprasčiau. 


Kokiais atvejais paskola su laidavimu tinkamesnė nei paskola su užstatu?
Verslo paskola su laidavimu taupo svarbiausius jūsų verslo resursus: laiką ir pinigus. Todėl, jeigu jums skubiai reikia santykinai nedidelės sumos (iki 50 000 Eur), pavyzdžiui, neplanuotiems technikos remonto darbams ar papildyti sandėlį naujomis, netikėtai pasibaigusiomis prekėmis, paskolą su laidavimu gausite be didelės biurokratijos ir papildomų išlaidų. T.y., daug greičiau ir pigiau nei paskolą su turto užstatu. Nes vien turto vertinimas gali užtrukti iki keturių dienų, prisidės notaro ir hipotekos mokesčiai. Paprastai paskolas be užstato suteikiame per 7 darbo dienas. 

Pasirašę sutartį su EIF (Europos investiciniu banku) dažnu atveju paskolas iki 50 000 Eur mes galime suteikti tik su daliniu laidavimu.

Kaip pasinaudoti palūkanų kompensavimu?
Susigrąžinti iki 95 % savo sumokėtų palūkanų galite pasinaudoję valstybės finansų įstaigos INVEGA palūkanų kompensavimo priemone.

Dėl palūkanų kompensavimo tiesiogiai į INVEGĄ gali kreiptis smulkios ir vidutinės įmonės, gavusios investicinę paskolą arba apyvartinę paskolą, atitinkančią palūkanų kompensacijos priemonės sąlygas.

Norėdami susigrąžinti sumokėtas palūkanas apsilankykite INVEGOS puslapyje ir ten užpildykite paraišką. Instrukciją rasite čia: https://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/. Jūsų bus taip pat paprašyta pateikti keletą dokumentų – SVV deklaraciją, paskolos sutartį ir kt.

9 iš 10 mūsų klientų, kurie kreipėsi į INVEGĄ, jau atgavo didžiąją dalį sumokėtų palūkanų.


Kokios įmonės gali pretenduoti į paskolas palankesnėmis sąlygomis pagal Europos investicinio fondo (EIF) garantiją?
Paskolos su žemesne palūkanų norma ir, dažnu atveju, be laidavimo pagal EIF garantiją teikiamos įmonėms:

  • kurios yra registruotos Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje;
  • kuriose dirba ne daugiau kaip 9 darbuotojai;
  • kurių metinė apyvarta arba balanse nurodyto turto vertė neviršija 2 mln. Eur;
  • kurioms nėra iškelta bankroto byla.

EIF garantuojamos paskolos iki 50 000 Eur su sumažinta palūkanų norma, be jokio užstato, be akcininko asmeninio laidavimo arba tik su daliniu laidavimu teikiamos laikotarpiui iki 24 mėnesių. Šis finansavimas yra remiamas pagal garantiją, kuri finansuojama pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI).


Ką turiu žinoti, jeigu vėluoju sumokėti įmoką?

Jei matote, kad vėluosite sumokėti įmoką keletą dienų, nedelsdami susisiekite su mumis tel. 8 630 31130. Aptarsime, kaip kartu išspręsti susiklosčiusią situaciją.

Esant svarbioms priežastims įmokų mokėjimą galime atidėti. Tuomet jums reikės sumokėti tik palūkanas. Atidėjimas gali būti taikomas tik dar neišrašytoms sąskaitoms, padengus esamą skolą.

Jei jūsų įmonei veiklą tektų nutraukti, paskolą galėsite perkelti laiduotojui. Iš verslo bėdų nesipelnome, todėl laiduotojui taikysime 0 % palūkanų. Tai reiškia, kad laiduotojas mokės tik neišmokėtos paskolos likutį. Pavyzdžiui, jei jūsų paskolos likutis yra 5 000 Eur, šią sumą jūs, kaip laiduotojas, galėsite išmokėti su 0 % palūkanų per 36 mėn. Mėnesinė įmoka bus 138,88 Eur. Išmokėjus paskolą tokiu būdu, lai-duotojo kredito istorija lieka nesugadinta.

Svarbu:

Nemokumo atveju ir nepasinaudojus aukščiau išvardintomis galimybėmis, sutartis yra nutraukiama ir perduodama išieškojimui. Atkreipkite dėmesį, kad tokiu atveju:

1. Išieškojimo atveju paskolos likutis dėl delspinigių, teisinių išlaidų, antstolių taikomų mokesčių reikšmingai  išaugs. Pvz., vietoje 5 000 Eur galimai būsite skolingi ~6 500 Eur. Pirmiausia bus dengiamos išieškojimo teisinės išlaidos, netesybos (baudos, delspinigiai), nesumokėtos palūkanos, antstolių išlaidos ir tik paskiausiai, likusiomis lėšomis, dengiamas faktinis skolos likutis.

2. Skolos suma ženkliai padidės dėl antstolių patirtų vykdymo išlaidų ir teisininkų išlaidų, susijusių su skolos išieškojimo veiksmais. Sutartinės netesybos (baudos ir delspinigiai) sąlygoja tai, jog kredito sutarties nutraukimo atveju faktinė skolos suma galimai išauga ~30 proc., skaičiuojant nuo paskolos likučio. Paskolos pabrangimas reikšmingai priklauso ir nuo to, per kiek laiko padengiama skola.

3. Bus sugadinta kredito istorija. Tai reikštų, kad ateityje nebegalėtumėte gauti paskolų, būtų areštuojamos jūsų asmeninės sąskaitos ir turtas.

4. Skolų turinčios įmonės ir jų savininkai dažnu atveju praranda galimybę pasinaudoti tiek esamomis, tiek būsimomis valstybės verslo paramos priemonėmis.


Kas nutiks, jei negalėsiu verslo paskolos grąžinti laiku ar susidursiu su kitais finansiniais sunkumais?
Suprantame, kad nutinka visko. Todėl, jei dėl rimtų priežasčių vėluosite atsiskaityti iki 10 dienų ir mus apie tai informuosite, delspinigių jums netaikysime. Jei dėl patiriamų finansinių sunkumų norėtumėte atidėti įmokų grąžinimą, mes nedidinsime palūkanų ir neprašysime papildomų garantijų.

Verslo nesėkmės atveju, kai įmonė gauna likviduojamosios statusą, paskolą apmoka laiduotojas. Mes nesiekiame uždirbti iš klientų nesėkmės, todėl pasirūpiname, kad tokiu atveju paskolos grąžinimas laiduotojui būtų kiek įmanoma lengvesnis. Esame vieninteliai kredituotojai Lietuvoje, kurie verslo nesėkmės atveju laiduotojų neprašo sumokėti palūkanų. Jam tereikia išmokėti likutinę paskolos dalį.

Laiduotojas, kaip ir įmonė, visada gali nemokamai grąžinti paskolą anksčiau laiko. Tokiu atveju netaikysime jokių papildomų mokesčių. 

Turite daugiau klausimų? Mes visuomet pasiruošę į juos atsakyti.
Paskambinkite
+370 630 50001
Atsiųskite žinutę