Dažniausiai užduodami klausimai

Raskite atsakymus į savo klausimus. Jeigu reikia daugiau informacijos, susisiekite su mumis!

Verslo paskola
Faktoringas
Kokie mokesčiai taikomi imant Noviti finance verslo paskolą?

Mūsų finansavimo pasiūlymai yra tikslūs ir aiškus. Nėra jokių paslėptų papildomų mokesčių ar sunkiai suprantamų sąlygų.

Sudarantiems verslo paskolos sutartį taikomas sutarties mokestis, kuris prasideda nuo 65 Eur (50 Eur +1.5 % esamiems ir 50 Eur + 2 % naujiems klientams nuo skolinamos sumos).

Paraiškos pateikimas nieko nekainuoja. Visada paskolą galima nemokamai grąžinti anksčiau laiko. Žinome, kad kartais pritrūksta vienos dienos, todėl jei grąžindami paskolą vėluosite iki 10 dienų, delspinigių netaikome. Jei susidūrę su finansiniais sunkumais įmokų grąžinimą norėtumėte atidėti, mes nedidinsime palūkanų ir neprašysime papildomų garantijų.

Vertiname savo klientus ir norime su jais užmegzti ilgalaikę partnerystę, todėl pakartotinai kreipiantis dėl paskolos verslo plėtrai, esamiems klientams siūlome pagerintas finansavimo sąlygas ir nuolaidas.

Kokiam terminui galiu gauti Noviti finance verslo paskolą?

Noviti finance paskolas iki 50 000 EUR teikia laikotarpiui iki 24 mėnesių.

Esant reikalui, visuomet galima kreiptis dėl paskolos termino pratęsimo.

Ar galiu paskolą grąžinti anksčiau laiko?

Taip, paskola gali būti grąžinta prieš paskolos sutartyje nustatytą terminą. Tą padaryti galima nemokamai - nėra taikomi jokie papildomai išankstinio grąžinimo mokesčiai. 

Ar imant Noviti finance verslo paskolą turiu užstatyti turtą?

Ne.

Mūsų siekis – padėti smulkiam ir jaunam verslui finansavimą gauti paprastai ir efektyviai. Todėl Noviti finance teikiamos verslo paskolos be nekilnojamojo turto ar kito užstato. Tai reiškia, kad imant Noviti finance verslo paskolą galima sutaupyti su užstatu susijusias turto vertinimo, notaro, hipotekos ir kitas išlaidas bei laiko.

Sudarę sutartį su Europos investiciniu fondu (EIF) nedidelėms įmonėms, kuriose dirba ne daugiau nei 9 darbuotojai, galime suteikti verslo paskolas ir be laidavimo ar su daliniu laidavimu. Laiduotoju, suteikiančiu paskolos grąžinimo garantiją, gali būti įmonės savininkas, o jeigu jų yra keli, ne mažiau nei trečdalį įmonės dalies turintis dalininkas.

Mes užtikriname, kad verslo nesėkmės atveju, paskolos grąžinimas laiduotojui būtų kiek įmanoma lengvesnis: paskolos terminas gali būti pratęstas iki 2–3 metų, be to, paskolai nebetaikomos jokios palūkanos ar mokesčiai.

Jeigu jūsų verslas nepasisekė – mes vieninteliai rinkoje nesiekiame uždirbti iš laiduotojų, bet priešingai, prisiimame nuostolį ir su tokios paskolos išsimokėjimu susijusias išlaidas perkeliame sau.

Paskola su laidavimu ar paskola su užstatu - kurią geriau pasirinkti?
Kai verslo paskolos reikia greitai ir nesinori patirti papildomų išlaidų, paskola su laidavimu yra geresnis pasirinkimas. Nes paskola su užstatu reiškia, kad reikės sugaišti daug laiko rengiant reikiamus dokumentus. Be to, vien turto vertinimas paprastai trunka nuo 2 iki 4 dienų. Imant paskolą su užstatu dar reikės sumokėti turto vertinimo, notaro ir hipotekos mokesčius.


Susidūrus su laikinais sunkumais ir vėluojant mokėti, užstatytas turtas labai greitai pereina kredituotojui. Laidavimo atveju turto šeimininku lieka paskolos gavėjas (jei tai ne piktnaudžiavimas ir problemos sąžiningai sprendžiamos).

Noviti finance užtikrina, kad verslo nesėkmės atveju, paskolos grąžinimas laiduotojui būtų kiek įmanoma lengvesnis: paskolos terminas gali būti pratęstas iki 23 metų, be to paskolai nebetaikomos jokios palūkanos ar mokesčiai.

Mes vieninteliai rinkoje nesiekiame uždirbti iš laiduotojų, bet priešingai prisiimame nuostolį ir su tokios paskolos išsimokėjimu susijusias išlaidas perkeliame sau.

Kokių dokumentų reikia norint gauti Noviti finance paskolą verslui?

Pirmiausia reikia užpildyti paraišką. Tai padaryti galite čia: verslo paskolos paraiška

 Tai truks ne ilgiau nei 5 minutes. Be to, paskolos paraiškos pateikimas nieko nekainuoja. 

Gavę paraišką, mes paprašysime atsiųsti įmonės sąskaitos išrašą, naujausią balansą ir pelno (nuostolio) ataskaitą. Paprastai šių dokumentų ir mums prieinamų išorinių duomenų apie įmonę pakanka tam, kad galėtume priimti sprendimą dėl verslo paskolos suteikimo.

Kaip greitai išduodama Noviti finance verslo paskola?

Sprendimą dėl verslo paskolos suteikimo priimame per 1 darbo dieną. Pinigai į nurodytą sąskaitą pervedami per 2 valandas nuo paskolos sutarties pasirašymo.

Užpildyti paraišką ir pasirašyti paskolos sutartį galima iš bet kur – tereikia turėti prieigą prie interneto ir mobilųjį parašą. Pasirašyti sutartį galima ir su „Smart-ID“ programėle.

Kaip pasirašoma verslo paskolos sutartis?

Paskolos verslui sutartis pasirašoma mobiliuoju parašu arba su „Smart-ID“ programėle. Tai reiškia, kad norint gauti verslo paskolą, niekur nereikia vykti – elektroniniu būdu užpildoma paraiška, o sulaukus iš mūsų verslo paskolos pasiūlymo, galima nedelsiant pasirašyti paskolos sutartį.

Mano įmonė veikia tik kelis mėnesius – ar galiu gauti paskolą verslui?

Taip, Noviti finance finansuoja jaunas veikiančias įmones. Mūsų tikslas – padėti jaunam verslui sparčiau augti teikiant lanksčius, greitus ir paprastus verslo finansavimo sprendimus: verslo paskolą ir faktoringą.

Kas nutiks, jeigu gavęs verslo paskolą, negalėsiu jos laiku grąžinti?

Mes esame suinteresuoti kliento verslo sėkme, todėl jeigu dėl tam tikrų priežasčių klientas vėluoja atsiskaityti su mumis iki 10 dienų ir mus apie tai informuoja, delspinigių jam netaikome.

Verslo nesėkmės atveju, kai įmonė gauna likviduojamosios statusą, paskolą apmoka laiduotojas. Jam pageidaujant mažesnės įmokos, paskolos išmokėjimo terminas gali būti ilginamas iki 3 metų (skaičiuojant nuo pradinės paskolos sutarties sudarymo dienos) ir taikomos 0 % palūkanos. Laiduotojas, kaip ir įmonė, visada gali nemokamai grąžinti paskolą anksčiau laiko. Tam netaikomi jokie papildomi mokesčiai.  

Ar verta imti paskolą verslo plėtrai?

Kiekviena verslo situacija yra individuali, tačiau prieš galutinai nusprendžiant ar imti paskolą, rekomenduojame gerai pagalvoti.

Būtina įvertinti, kokią naudą suteiks paskola. Jeigu jos reikia kitų paskolų apmokėjimui ir neaišku, ar ji padės daugiau uždirbti, imti paskolą kažin ar verta. Tokiu atveju paskola greičiausiai nepadės, o tik padidins esamus įsipareigojimus ir taps finansine našta.

Imti paskolą verta tuomet, jeigu pinigų reikia verslo plėtrai ar apyvartinėms lėšoms – tam, kad uždirbtumėte daugiau ir padengę skolinimosi bei kitas išlaidas turėtumėte daugiau pelno.

Kuo naudingas faktoringas?

Faktoringas arba sąskaitų finansavimo paslauga padeda patogiau planuoti ir valdyti įmonės pinigų srautus bei greičiau gauti pinigus už parduotas prekes, o gautas apyvartines lėšas panaudoti kitoms reikmėms: naujoms prekėms įsigyti, gamybai, verslo plėtrai.

Be to, faktoringas leidžia suteikti palankesnes atsiskaitymo sąlygas klientams sutiekiant jiems ilgesnius atsiskaitymo terminus ir ženkliai mažina skolų administravimo kaštus.

Faktoringas – ypač efektyvus ir greitas įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas jaunoms ir sparčiai augančioms įmonėms.

Ar mano įmonė gali pasinaudoti faktoringu?

Faktoringu naudojasi įmonės, kurių prekes perka kitos įmonės. Šia paslauga noriai naudojasi ir pardavėjai, ir dirbantys žemės ūkio srityje ar statybų sektoriuje. Dažniausiai faktoringą renkasi smulkaus ir vidutinio verslo savininkai. Greitas ir efektyvus finansavimas jiems leidžia priimti ir vykdyti naujus užsakymus, nepritrūkti apyvartinių lėšų ir sėkmingai vystyti savo verslą.

Noviti finnace teikia faktoringą įmonėms nepriklausomai nuo jų dydžio ir amžiaus. Finansuojame įmones nuo pirmųjų jų veiklos dienų.

Kaip veikia faktoringas?

Kai klientas pageidauja įsigyti prekių su mokėjimo atidėjimu, o pinigų reikia nedelsiant, užpildykite paraišką faktoringo paslaugai gauti mūsų svetainėje. Užtruksite tik kelias minutes. Per vieną dieną mes įvertinsime paraišką ir pateiksime jūsų įmonės poreikius labiausiai atitinkantį pasiūlymą. Tuomet beliks su mumis pasirašyti sutartį dėl faktoringo paslaugos, o mes dar tą pačią dieną apmokėsime jūsų sąskaitą faktūrą, laukiančią apmokėjimo iš pirkėjo. Pasibaigus numatytam mokėjimo atidėjimo terminui, jūsų pirkėjas atsiskaitys su mumis.

Įmonėms neįkeičiant jokio turto suteikiame faktoringo limitą iki 25 000 eurų laikotarpiui iki 6 mėnesių.

Kodėl verta rinktis Noviti finance faktoringo paslaugą?

Esame lankstūs ir partneriški, visuomet įsigiliname į konkretaus kliento poreikius ir į juos atsižvelgę pasiūlome jo verslo poreikius labiausiai tenkinančius finansavimo sprendimus. Mūsų faktoringo paslauga gali naudotis net ir jauni bei nedideli verslai – finansavimą teikiame įmonėms nuo pirmųjų jų veiklos mėnesių.

Dar vienas mūsų privalumas – paslaugos suteikimo greitis. Finansavimą be užstato ar turto įkeitimo suteikiame per vieną darbo dieną. Be to, priešingai nei dauguma kitų faktoringo paslaugą teikiančių įmonių mes finansuojame iki 90 proc. sąskaitų sumos. Įmonėms neįkeičiant jokio turto suteikiame faktoringo limitą iki 25 000 eurų.

Kiek kainuoja Noviti finance faktoringo paslauga?

Mūsų kainodara paprasta ir skaidri. Faktoringo paslaugos kaina – nuo 2 proc. per mėn. (priklauso nuo kliento bei pirkėjo rizikos, sumos ir kitų kriterijų).  

 

Kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti sąskaitų finansavimo (faktoringo) paslaugą?

Pirmiausia reikia užpildyti paraišką. Tai truks ne ilgiau nei 5 minutes. Paraiškos pateikimas jums nieko nekainuos. Mes paprašysime atsiųsti įmonės sąskaitos išrašą, naujausią balansą ir pelno (nuostolio) ataskaitą. Paprastai šių dokumentų ir mums prieinamų išorinių duomenų apie įmonę pakanka tam, kad galėtume priimti sprendimą dėl faktoringo suteikimo.

Mano įmonė veikia tik kelis mėnesius – ar galiu pasinaudoti faktoringo paslauga?
Taip, mes teikiame finansavimą įmonėms jau nuo pirmųjų veiklos dienų. Mūsų tikslas – padėti jaunam verslui sparčiau augti teikiant lanksčius, greitus ir paprastus verslo finansavimo sprendimus.
Ar faktoringuota sąskaita gali būti apmokėta anksčiau laiko?

Taip, suteiktas finansavimas gali būti grąžintas prieš sutartyje nustatytą terminą ir jums tai nieko papildomai nekainuos. Palūkanos apskaičiuojamos tik už panaudotas dienas.

Kaip greitai suteikiamas faktoringas?

Sprendimą dėl faktoringo suteikimo priimame per 2 darbo dienas. Pinigai į jūsų įmonės nurodytą sąskaitą pervedami per 2 valandas nuo sutarties pasirašymo. Užpildyti paraišką ir pasirašyti finansavimo paslaugų sutartį galima iš bet kur – tereikia turėti prieigą prie interneto ir mobilųjį parašą. Pasirašyti sutartį galima ir su „Smart-ID“ programėle.

Kaip pasirašoma faktoringo sutartis?

Sutartys pasirašomos mobiliuoju parašu arba su „Smart-ID“ programėle. Tai reiškia, kad norint gauti finansavimą, jums niekur nereikia vykti – elektroniniu būdu užpildote paraišką, o sulaukę iš mūsų pasiūlymo, galite nedelsdami pasirašyti faktoringo sutartį.

Kodėl imti verslo paskolą iš Noviti finance?
Mes neslepiame tikrųjų paslaugų mokesčių. Atvirai nurodome sutarties mokestį ir palūkanų procentą. Nekuriame papildomų mokesčių, kurie dvigubai išbrangina paskolą.

Mažiname formalumų kiekį. Mums svarbus jūsų mokumo įrodymas, tačiau tam būtini tik keli, o ne krūva dokumentų. Juos tvarkome nuotoliniu būdu. Taigi – ne, jums nereikės atvykti į mūsų skyrių.

Trumpiname laiką tarp paraiškos ir pinigų gavimo. Atsakymą apie finansavimą pateiksime per 1 darbo dieną, o pinigus į savo sąskaitą gausite tą pačią dieną. Jums tik reikės pasirašyti sutartį.

Esame už partnerišką elgesį. Finansų sritis paini ir sudėtinga, bet mes siekiame būti partneriu, kuriuo galite pasitikėti. Siekiame, kad suprastumėte visas sutarties sąlygas. Jeigu jūsų įmonės finansinė situacija tampa sunki, įmokas atidedame arba prailginame mokėjimo terminą. O jei verslas nepasiseka, esame vieninteliai rinkoje, kurie sudaro sąlygas paskolą išsimokėti nemokamai.

Kaip pasinaudoti palūkanų kompensavimu?
Susigrąžinti dalį sumokėtų palūkanų galima su valstybės finansų įstaiga "Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA).

Dėl palūkanų kompensavimo tiesiogiai į INVEGĄ gali kreiptis smulkios ir vidutinės įmonės, gavusios investicinę paskolą arba apyvartinę paskolą, atitinkančią palūkanų kompensacijos priemonės sąlygas.

Daugiau informacijos apie kompensacijų sąlygas rasi čia: https://invega.lt/lt/palukanu-kompensavimas/salygos/

Kompensuojama iki 7 proc. faktiškai sumokėtų metinių palūkanų sumos.

Norint pasinaudoti priemone, reikia pateikti paraišką INVEGAI. Palūkanos kompensuojamos kas mėnesį.


Kokios įmonės gali pretenduoti į paskolas palankesnėmis sąlygomis (su žemesne palūkanų norma ir daugeliu atvejų be laidavimo) pagal Europos investicinio fondo (EIF) garantiją?
Paskolos pagal EIF garantiją teikiamos įmonėms:

  • kurios yra registruotos Lietuvoje, Latvijoje arba Estijoje;
  • kuriose dirba ne daugiau kaip 9 darbuotojai;
  • kurių metinė apyvarta arba balanse nurodyto turto vertė neviršija 2 mln.
    eurų;
  • kurioms nėra iškelta bankroto byla.

Paskolos iki 50 000 EUR su sumažinta palūkanų norma, be jokio užstato, be akcininko asmeninio laidavimo arba tik su daliniu laidavimo teikiamos laikotarpiui iki 24 mėnesių. Šis finansavimas yra remiamas pagal garantiją, kuri finansuojama pagal Europos Sąjungos užimtumo ir socialinių inovacijų programą (EaSI).

Turite daugiau klausimų? Mes visuomet pasiruošę į juos atsakyti.
Paskambinkite
+370 630 50001
Atsiųskite žinutę
info@noviti.lt