Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Noviti Finance“ suteiktas EK sertifikatas dėl gero elgesio kodekso laikymosi

2023-07-17

„Noviti Finance” tapo pirmuoju lietuvišku alternatyviu nebankiniu verslo finansuotoju, kuriam suteiktas Europos Komisijos (EK) sertifikatas dėl Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodekso laikymosi.

„Noviti Finance“ vadovo Lino Armalio teigimu, patvirtinimas, kad „Noviti Finance” veikia sąžiningai, etiškai ir laikydamasi skaidrių atskaitomybės standartų, padės stiprinti partnerystę su Europos investicijų fondu (EIF) ir kurti geresnes galimybes gauti finansavimą mažiausioms Lietuvos, Lenkijos bei Latvijos įmonėms.

„Sertifikatas dėl Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodekso laikymosi didins klientų, investuotojų ir valstybės institucijų pasitikėjimą mumis. Verslininkai gali būti tikri, kad, kreipdamiesi į „Noviti Finance“, gaus paslaugas sąžiningai ir etiškai, laikantis aukščiausių Europos Komisijos nustatytų standartų“, – kalba Linas Armalys.

Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodeksas daugiausia skirtas nebankiniams finansuotojams, teikiantiems nedideles, iki 50 000 eurų verslo paskolas labai smulkioms įmonėms arba savarankiškai dirbantiems asmenims. Šį sertifikatą Lietuvoje yra gavę tik du finansuotojai. Kodeksu siekiama nustatyti aukštus etiško skolinimo standartus bei geriausios praktikos gaires, kurios padėtų klientams atsirinkti patikimus finansuotojus, o kredituotojams nubrėžtų gaires, kaip tobulinti vidaus procesus bei veiklą.

Investuotojai gali būti tikri, kad šį sertifikatą turintis finansuotojas veikia pagal skaidrius, visoje ES taikomus atskaitomybės standartus ir yra tinkamai valdomas. Valstybės institucijoms kodekso reikalavimų laikymasis yra patikinimas, kad įmonė veikia socialiai atsakingai.

Auditą, patvirtinusį, kad „Noviti Finance“ laikosi Europos mikrokreditų teikėjų gero elgesio kodekso, 2022 m. antrą pusmetį atliko Europos Komisijos paskirtas nepriklausomas vertintojas „Microfinanza Rating“.

Mūsų partneriai