Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Noviti Finance“ portfelis augo 16,5 % - smulkaus verslo susidomėjimas alternatyviais finansuotojais auga

2023-02-10

Alternatyvaus finansuotojo „Noviti Finance“ bendras paskolų portfelis 2022 metais pasiekė 17,5 mln. eurų. Iš viso bendrovė pernai finansavo beveik 700 įmonių Lietuvoje ir Latvijoje. 2023 metų pradžioje „Noviti Finance“ pradėjo teikti verslo paskolas ir Lenkijoje, kur per šiuos metus planuoja finansuoti daugiau kaip 200 smulkiųjų įmonių ir joms išdalyti 3 mln. eurų paskolų.

Nors COVID-19 pandemija baigėsi, verslai pernai ir toliau galėjo gauti finansavimą lengvesnėmis sąlygomis ir tuo aktyviai naudojosi. „Noviti Finance“ pajamos per 2022 metus padidėjo 21 proc. ir pasiekė 2 mln. eurų. Augimą lėmė augantis smulkiojo verslo susidomėjimas alternatyviais finansuotojais, taip pat palankios „Noviti Finance“ skolinimo sąlygos ir efektyvus bei greitas paskolų suteikimo procesas.

„Vis daugiau įmonių kreipiasi dėl paskolų į alternatyvius finansuotojus, nes, priešingai nei tradiciniai bankai, mes dirbame ir su smulkiausiomis šalies įmonėmis ir galime pasiūlyti joms lanksčias finansavimo sąlygas. Praėjusieji metai smulkiajam verslui nebuvo paprasti, tačiau įmonių elgsena rodo, kad į 2023-uosius žvelgiama gana optimistiškai. Verslas nestovi vietoje, neatideda planų ir aktyviai kreipiasi dėl finansavimo“, – kalba „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys.

Pasak L. Armalio, skolintis smulkiajam verslui vis dar yra geras laikas, nes paskolų palūkanos vis dar yra mažesnės už infliaciją. Be to, finansavimą „Noviti Finance“ teikia už fiksuotas palūkanas visam sutarties laikotarpiui, todėl, net ir Europos Centriniam Bankui didinant bazines palūkanų normas, bendrovės klientams įmokos nedidėja.

„Noviti Finance“ bendras paskolų portfelis 2022 metais augo 16,5 proc. ir praėjusių metų pabaigoje pasiekė 17,5 mln. eurų (2021 metais buvo 15,1 mln. eurų). Lietuvoje „Noviti Finance“ paskolų portfelis augo 15,8 proc. iki 15,2 mln. eurų, o Latvijoje paskolų portfelio augimas sudarė 21,3 proc. ir pasiekė 2,4 mln. eurų.

„Noviti Finance“ finansavimą pernai suteikė beveik 700 įmonių, iš jų 80 proc. buvo Lietuvos, likusios – Latvijos įmonės. Daugiausia paskolų „Noviti Finance“ išdalijo didmeninės ir mažmeninės prekybos, statybų, taip pat transporto ir logistikos srityje dirbantiems verslams.

Lietuvoje „Noviti Finance“ yra oficialus „Invega“ partneris. Praėjusiais metais „Noviti Finance“ pagal valstybės skatinamąją priemonę „Alternatyva“ suteiktų paskolų skaičius sudarė 39 proc. nuo visų šalies finansuotojų išdalytų paskolų pagal šią priemonę.

Daugiau paskolų nei ankstesniais metais „Noviti Finance“ pernai suteikė pagal Europos investicinio fondo (EIF) garantiją, kuri užtikrina, kad vadinamosios mikroįmonės, turinčios iki 10 darbuotojų, gautų finansavimą paprasčiau ir geresnėmis sąlygomis. Lietuvoje pagal EIF garantiją pernai buvo suteikta 9 proc. daugiau paskolų nei užpernai – t. y. 75 proc. visų suteiktų paskolų. Latvijoje net 91 proc. visų paskolų „Noviti Finance“ suteikė pagal EIF garantiją.

Bendrovė skaičiuoja, kad praėjusiais metais smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės vidutiniškai skolinosi 27 mėnesių laikotarpiui. Vidutinė išduotos paskolos suma siekė apie 16 tūkst. eurų.

Dėl „Noviti Finance“ taikomo efektyvaus rizikos vertinimo modelio nemokios paskolos pernai sudarė tik apie 3 proc. visų bendrovės Lietuvoje išduotų paskolų. Daugiau nei pusė įmonių, kurios buvo susidūrusios su laikinais sunkumais, savo finansinius įsipareigojimus per 2022-uosius sėkmingai padengė.

Mūsų partneriai