Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Noviti Finance“ nuo šiol verslo paskolas teikia ir Lenkijos įmonėms

2023-01-19

Alternatyvus nebankinis finansuotojas „Noviti Finance“ nuo šiol teiks verslo paskolas ne tik Lietuvos ir Latvijos, bet ir Lenkijos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms.

Lenkijos smulkusis verslas galės gauti verslo paskolas iki 50 tūkst. eurų be turto įkeitimo, grąžinant per laikotarpį iki trejų metų. Sprendimas plėsti veiklą į Lenkiją priimtas matant didelį ir iki šiol nepatenkintą Lenkijos smulkiojo verslo finansavimo poreikį.

„Nuo savo veiklos pradžios „Noviti Finance“ orientuojasi į smulkųjį verslą, o Lenkija pirmauja Europoje pagal šio segmento įmonių skaičių. Smulkiausios įmonės sudaro net 97 proc. visų Lenkijos verslo įmonių, tačiau galimybės gauti finansavimą palankiomis sąlygomis joms iki šiol buvo labai ribotos“, – kalba „Noviti Finance“ vadovas Linas Armalys.

Lenkijos nebankiniai finansuotojai aktyviai teikia paskolas fiziniams asmenims, tačiau verslui skirtų paskolų pasirinkimas šioje šalyje menkas. Be to, neretu atveju taikoma itin paini kainodara. Daugelis nebankinių finansuotojų Lenkijoje taiko įvairius administravimo, išankstinio paskolos grąžinimo ir kitus mokesčius, dėl kurių galutinė paskolos kaina stipriai išauga.

Kaip ir Baltijos šalyse, Lenkijoje tradiciniai bankai dažniausiai orientuojasi į didesnes įmones, turi ribotas galimybes siūlyti lanksčias sąlygas ir kelia papildomų reikalavimų dėl įmonės valdomo turto, apyvartos ar amžiaus.

„Noviti Finance“ Lenkijoje klientams taikys tokias pat paskolos sąlygas, kaip ir Lietuvoje bei Latvijoje. Verslams bus siūloma skolintis už fiksuotas palūkanas visam sutarties laikotarpiui. Tai reiškia, kad net ir Europos Centriniam Bankui didinant bazines palūkanų normas „Noviti Finance“ klientų paskolų palūkanos neaugs.

Per pirmuosius metus planuojama finansuoti daugiau kaip 200-tus Lenkijos įmonių ir suteikti 3 mln. eurų paskolų. Bendrovės tikslas – tapti labiausiai rekomenduojamu finansuotoju smulkiojo verslo segmente.

„Noviti Finance“ įvertino ir tai, kad Lenkijos verslininkai turi ribotas galimybes pasinaudoti Europos Komisijos teikiama parama verslui. Šiuo metu nė vienas Lenkijos nebankinis finansuotojas nedirba su Europos investicinio fondo (EIF) mikrofinansavimą skatinančiomis programomis. Lenkijoje, kaip ir Lietuvoje bei Latvijoje, „Noviti Finance“ paskolas teiks pagal EIF garantiją, kuri užtikrina, kad vadinamosios mikroįmonės, turinčios iki 10 darbuotojų, gautų finansavimą paprasčiau ir geresnėmis sąlygomis.

Šioje svetainėje mes naudojame slapukus, kurie leidžia pagal jūsų poreikius pritaikyti svetainės veikimą ir pagerina naršymo kokybę. Slapukai renkami ir statistiniais bei rinkodariniais tikslais. Paspaudę „Sutinku“ arba toliau naršydami svetainėje, jūs sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus rasite „Noviti Finance“ Privatumo ir slapukų politikoje.

Privatumo ir slapukų politika

Mūsų partneriai