2023-08-16
Baigiantis vasarai ir prieš prasidedant aktyviam rudens sezonui, pateikiame keletą patarimų, kurie padės geriau jam pasiruošti ir efektyviau susiplanuoti įmonės finansus.
1. Skirkite laiko planavimui ir įvykdytų darbų analizei
Artėjant rudeniui, raskite laiko įsivertinti verslo veiklos rezultatus ir užsibrėžti naujus tikslus. Įsivertinkite, kas jums padėjo pasiekti anksčiau keltus uždavinius, o kas galbūt sutrukdė pilnai įgyvendinti verslo planus. Paskaičiuokite, ar uždirbote tiek, kiek tikėjotės, kokias išlaidas patyrėte ir kaip jas galėtumėte sumažinti, kiek klientų aptarnavote. Įsivertinkite, kokie jūsų produktai ar paslaugos buvo pelningiausios, ar įmonei pakanka pajėgumų, kad būtų įgyvendinti užsibrėžti tikslai.
Apžvelgdami pasiektus rezultatus, atkreipkite dėmesį į gamybinių pajėgumų didinimo ir finansinių srautų sureguliavimo galimybes ir grėsmes. Turėkite planą, ką daryti, pritrūkus apyvartinių lėšų ar planuojant įmonės plėtrą.
2. Įsivertinkite, kokių resursų reikės jūsų įmonei
Ne veltui tautos išmintis byloja – slides tepk vasarą. Tad jau dabar pradėkite ruoštis aktyviausiam prieškalėdiniam pardavimų periodui. Pasirūpinkite, kad nepritrūktumėte prekių, darbo priemonių, paslaugas teikiančio personalo ar rinkodaros ir logistikos įrankių tuomet, kai pardavimai gerokai išaugs.
Jeigu matote, kad sklandžiam pasiruošimui bus reikalingos didesnės pinigų sumos, įsivertinkite, kur galėtumėte pasiskolinti verslo reikmėms. Nedidelėms įmonėms verslo paskolas teikiantys nebankiniai finansuotojai verslo paskolas gali suteikti greitai, patogiai, be didelių formalumų. „Noviti Finance“ paskolas verslui iki 50 tūkst. eurų teikia be nekilnojamojo turto užstato, o dažnu atveju pakanka tik dalinio laidavimo.
3. Racionaliai išnaudokite pinigus
Rudens pradžioje suaktyvėja bene visi verslo sektoriai. Būkite pasiruošę protingai valdyti pinigų srautus. Investuokite į verslo plėtrą, naują įrangą, biurą ar platesnį prekių asortimentą tuomet, kai įmonė turi atliekamų lėšų. Tokiu būdu galėsite valdyti riziką ir turimus pinigus panaudoti verslo plėtros procesuose.
Nepamirškite ir to, kad pasiskolintus pinigus reikės grąžinti, todėl viską gerai paskaičiuokite. Jeigu jūsų didžiausių pardavimų sezonas – ruduo ir žiemos pradžia, tuomet verslo paskolos grąžinimą suplanuokite gruodžio pabaigoje, kad Naujuosius metus pasitiktumėte be skolų. Jeigu jūsų pardavimų sezonas trunka pusmetį, tuomet paskolą verslui imkite ne ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui, kad naują verslo ciklą pradėtumėte neturėdami įsiskolinimų.
Rinkdamiesi verslo finansuotoją atkreipkite dėmesį, ar jis suteikia galimybę verslo paskolą grąžinti anksčiau laiko. Pasidomėkite, ar verslo finansuotojas bus partneriškas ir atviras drauge su jumis ieškoti jums palankiausių verslo finansavimo sprendimų.
Turėkite omenyje, kad laiku gautas verslo finansavimas gali užtikrinti geresnius pardavimus ir didesnį pelną bet kuriai įmonei.