Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Smulkiajam verslui nauja paskata – mokėjimo atidėjimo garantija


Smulkiojo verslo atstovai Lietuvoje skundžiasi negalintys prekių ar paslaugų iš tiekėjų įsigyti su mokėjimo atidėjimu, todėl stringa jų įmonių veikla. Tiekėjai tvirtina, kad mokėjimo atidėjimas gali būti suteiktas tik sėkmingai, bent kelerius metus veikiančioms bendrovėms, nes rizika, kad jaunos įmonės vėluos atsiskaityti yra didelė, o skolos išieškojimo procesai atima daug laiko ir žmogiškųjų resursų.

„Didelės prekybos įmonės dažniausiai nenori rizikuoti ir taiko konservatyvius pirkėjų vertinimo kriterijus. Todėl mums, smulkaus verslo atstovams, iš jų įsigyti prekių su mokėjimo atidėjimu neįmanoma, nors būtent tokios paskatos dažniausiai mums ir reikia, kad galėtume sėkmingai vykdyti savo veiklą“, – kalbėjo Donatas Valionis, „Autovaidoga“ serviso vadovas.

Verslo finansavimo įmonės „Noviti finance“ (ankstesnis pavadinimas „Credital verslui“) vadovas Linas Armalys pastebi, kad Lietuvoje įsivyravusi neteisinga praktika – verslininkai nuolat vėluoja atsiskaityti už savo įsigytas prekes ar paslaugas pardavėjams. Šie, vengdami delsimų, atsargiai renkasi, kam suteikti mokėjimo atidėjimą ir dažnai nedidelėms įmonėms sako „ne“. Tai jas verčia ieškoti papildomų finansavimo šaltinių.

„Vadovaujamės požiūriu, kad kai yra problema, reikia ją spręsti. Todėl ir smulkaus verslo atstovams, ieškantiems galimybės įsigyti prekių su mokėjimo atidėjimu, ir tiekėjams, norintiems parduoti kuo daugiau nerizikuojant prarasti lėšų, siūlome naują paslaugą finansavimo rinkoje – mokėjimo atidėjimo garantiją, kuri užtikrins, kad pirkėjui gavus mokėjimo atidėjimą su pardavėju bus atsiskaityta laiku“, – paslaugą pristatė L. Armalys.

Pirmieji klientai

Pirmieji savo klientams galimybę susimokėti už įsigytas prekes vėliau, naudojantis „Noviti finance“ mokėjimo atidėjimo garantija, pradėjo teikti viena didžiausių didmeninės prekybos automobilių detalėmis kompanijų „AD Baltic“.

Pasak įmonės komercijos direktoriaus Vaido Sitkos, nauja mokėjimo atidėjimo garantijos paslauga leis jiems suteikti patrauklesnes atsiskaitymo už prekes sąlygas (ilgesnius mokėjimo atidėjimus) net ir toms įmonėms, kurios paprastai yra laikomos rizikingomis – nedidelėms ir veikiančioms trumpiau nei metus.

„Mūsų klientai – lengvųjų automobilių bei sunkvežimių servisai, automobilių dalių parduotuvės – smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, kuriems galimybė įsigyti prekes su mokėjimo atidėjimu yra labai aktuali. Tačiau iki šiol dažnai negalėdavome prisiimti tokios rizikos, dabar situacija keičiasi“, – sakė „AD Baltic“ atstovas V. Sitka.

Pasak „Noviti finance“ vadovo L. Armalio, mokėjimo atidėjimo garantija pirkėjams nieko nekainuoja.

„Šiuo metu kalbamės su įmonėms, kurios yra linkusios savo pirkėjams suteikti palankias atsiskaitymo už prekes sąlygas pasinaudojant mokėjimo atidėjimo garantija. Smulkusis verslas – mūsų ekonomikos stuburas, todėl svarbu jam visokeriopai padėti. Neabejoju, kad mokėjimo atidėjimo garantijos paslauga smulkioms ir vidutinio dydžio įmonėms bus puikus akstinas sėkmingai plėsti savo verslą“, – sakė L. Armalys.

Taip pat skaitykite: