Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Dešimtmetis versle: ko pasimokyti ir kam ruoštis?

Kaip pasikeitė verslas per pastaruosius dešimt metų? Kokių pokyčių verslo pasaulyje galima tikėtis per ateinantį dešimtmetį? Pateikiame įdomiausias verslo žurnalo „Forbes“ įžvalgas, kurios gali būti naudingos ir jums, auginant savo verslą.

PRAĖJUSIO DEŠIMTMEČIO POKYČIAI


Technologijų tobulėjimas padėjo startuoliams veikti globaliai

Praeitas dešimtmetis leido startuoliams mąstyti ir veikti globaliai dėl įvairių B2B (verslas – verslui) įrankių ir skaitmeninių platformų. Nemaža dalis platformų gali pasiūlyti itin žemos kainos ar visai nemokamus paketus, todėl startuoliai gali kontaktuoti ir plėsti savo verslus nepaisant mažų investicijų.

Darbo sąlygų pokyčiai

Gana didelė dalis verslų, kurių darbuotojų skaičius siekia 50 ir daugiau žmonių, pradėjo rūpintis ir dirbančių žmonių sveikata bei gerove darbo vietoje. Buvo įrengtos sporto salės, sveikos mitybos restoranai, poilsio zonos ir pan.

Užaugusi konkurencija paskatino ir vartotojo patirties augimą

Užaugus konkurencijai, verslai turėjo koncentruotis į kliento išlaikymą, o tai galima padaryti tik suteikiant jam gerą vartotojo patirtį. Gera vartotojų patirtis tapo prioritetu skirtingoms verslo rūšims. Kaip niekada anksčiau pradėta daug dėmesio skirti klientų lojalumui.

PROGNOZNĖS ATEINANČIAM DEŠIMTMEČIUI


Inovacijų skaičius augs toliau

Bus sukurta dar daugiau virtualios realybės įrankių. Jie bus pritaikomi dar įvairesnėms sritims.

Virtualios realybės įrankius bei platformas esame linkę laikyti pramoginiais dalykais, tačiau inovatyvioms technologijoms tobulėjant, šie įrankiai bus vis labiau pritaikomi verslui. Virtualios realybės įrankiai vis labiau bus pritaikomi darbo saugumui ar darbų paspartinimui.

Sparčiai tobulės dirbtinis intelektas, jis bus masiškiau pritaikomas versle

Dirbtinis intelektas pastarąjį dešimtmetį buvo itin plačiai aptarinėjamas ir tai tikrai nėra staigmena. Per kitą dešimtmetį dirbtinis intelektas turėtų patobulėti dar labiau, o jo pritaikomumas bus kur kas platesnis. Dirbtinio intelekto dėka autonominių mašinų, farmacijos, medicinos, sinoptikų ir kt. sričių verslai turėtų tapti dar tikslesni ir patirti augimą, pritaikant dirbtinio intelekto technologijas savo versle.

Dalijimosi ekonomika – verslo ateitis

Tokie dalijimosi verslai kaip „Uber“ ar „AirBNB“ turėtų augti dar sparčiau. Šių dienų ekonomikoje dalijimasis atlieka itin svarbų vaidmenį – taupo resursus, kuria darbo vietas, teikia reikalingas, kasdienes paslaugas vos kelių mygtukų paspaudimu. Todėl dalijimosi ekonomika turėtų būti neatsiejama kito dešimtmečio dalis.

Lyderystė ir darbo vieta smarkiai keisis

Augant jaunoms kartoms, versle numatomi nemenki pokyčiai. Dėl to, kad jaunoji karta bus užaugusi su technologijomis, atsivers dar daugiau galimybių bei inovatyvumo. Tačiau dėl tos pačios priežasties, vadovams reikės gerai pasukti galvą, nes jaunieji darbuotojai nenorės dirbti įtemptoje darbinėje aplinkoje ir reikalaus geresnių darbo sąlygų, kurios turės turėti dar geresnį balansą tarp darbo ir asmeninio laiko darbuotojams.
Taip pat skaitykite: