Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Faktoringas – 3 dalykai, kuriuos reikia žinoti!

Iki šiol mažai girdėjote apie faktoringo paslaugą ir manote, kad tai nauja verslo finansavimo priemonė? Turbūt nustebinsime pasakę, kad tai viena seniausių verslo finansavimo formų pasaulyje.

Žodis „factor“ lotynų kalboje turi keletą reikšmių, viena jų – „kažkas, kas veikia už kitą“.

Kaip ši reikšmė atsispindi verslo pasaulyje, taps aiškiau paanalizavus tris esminius faktoringo aspektus: kas yra faktoringas? Kaip jis veikia? Ir kas gali pasinaudoti šia paslauga?

Faktoringas – versle ne naujokas

Faktoringas – tai sąskaitų finansavimo paslauga, kai prekių ar paslaugų pirkėjai yra kitos įmonės ar fiziniai asmenys.

Tai reiškia, kad naudodamiesi šia paslauga galite greičiau gauti apmokėjimus už prekes ar paslaugas ir taip efektyviai padidinti savo įmonės apyvartines lėšas. Faktoringo apraiškų galima rasti tiek senovės civilizacijose, tiek geografinių atradimų ar kolonizavimo laikais.

Pavyzdžiui, Senovės Romoje šis finansavimo būdas buvo naudojamas, kai žemdirbys ar amatininkas pirkdavo prekes iš tolimų kraštų. Judėjimas, atsižvelgiant į tuomet egzistavusias transporto priemones ir galimybes, nebuvo greitas ir lengvas, todėl užsakymų kartais reikėdavo laukti ne mėnesį ir ne du. Tačiau tai nebuvo priežastis verslininkams mažinti pardavimų apimtis. Jiems nuolatinio apmokėjimų laukimo bei dėl to atsirandančio mažo darbo našumo padėjo išvengti tai, ką dabar vadiname faktoringu – greitu įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdu.

Nors šiandien prekės iš vieno pasaulio galo žmones gali pasiekti per kelias dienas, panašu, kad situacija su apmokėjimų vėlavimu nepasikeitė, nes verslo savininkai atsiskaitymų už įvykdytą užsakymą vis dar turi laukti net iki 30, 60 ar 90 dienų.

Viena aišku, faktoringo ilgaamžiškumas ir skirtingos jo taikymo versle variacijos įvairiais istoriniais laikais tik pabrėžia faktoringo vertingumą bei universalumą. Pasinaudojimas šia galimybe leidžia gauti efektyvų ir greitą finansavimą, kas padeda sukaupti apyvartinių lėšų ir plėtoti savo verslą be finansinių trukdžių.

Žingsniai, kaip veikia faktoringo paslauga

Norint pasinaudoti faktoringo paslauga, reikia žengti vos tris itin paprastus žingsnius, o visa kita atlieka verslo finansavimo partneris.

Tavo žingsniai:

1. išrašai sąskaitą faktūrą įmonei už jai suteiktas paslaugas ar prekes;

2. užpildai paraišką faktoringo paslaugai gauti;

3. pasirašai faktoringo paslaugos teikimo sutartį su „Noviti finance“.

Mūsų žingsniai:

1. „Noviti finance“ sumoka Tau iki 90 % šios sąskaitos sumos;

2. pasibaigus numatytam terminu Tavoi užsakovas apmoka visą sąskaitą faktūrą „Noviti finance“.

Pateikiame pavyzdį, kaip tai atrodo kasdieniame gyvenime.

Įsivaizduokite, Jonas turi statybų ir apdailos įmonę. Jis neseniai gavo 2 500 eurų užsakymą iš IT įmonės biuro apdailos darbams atlikti. Pirmiausia, Jonas ir IT įmonė pasirašė sutartį. Vėliau atliko apdailą ir išrašė sąskaitą faktūrą. Tačiau už atliktas paslaugas IT įmonė pažadėjo sumokėti tik po mėnesio.

Jonas jau gavo naują užsakymą, tačiau kaip sumokėti už jau padarytą darbą apdailą atlikusiems darbininkams? Jis kreipiasi į „Noviti finance“ dėl faktoringo paslaugos, pasirašo sutartį, atsiunčia sąskaitos faktūros egzempliorių ir „Noviti finance“ per vieną dieną sumoka Jonui iki 90 % sumos, kurią jam turėjo sumokėti IT įmonė, atskaičius vienkartinį paslaugos mokestį.

Taigi dar tą pačią dieną Jonas gauna 2 445 eurų. Jis gali priimti naują užsakymą bei tęsti savo darbus. Po 30 dienų „Noviti finance“ gauna apmokėtą visą sąskaitą faktūrą iš IT įmonės. Kokia faktoringo kaina Jonui? Už suteiktą faktoringo paslaugą Jonas „Noviti finance“ sumokėjo 55 eurus.

Atsižvelgiant į konkretaus verslo riziką, sąskaitos dydį ir kitus kriterijus, vienkartinis faktoringo paslaugos teikimo mokestis yra apie 2 % nuo bendros sąskaitos sumos per mėnesį. Pasinaudoti faktoringo paslauga yra išties paprasta ir greita. Sutaupote daug laiko, nes visus tris žingsnius atliekate internetu.

Faktoringas – ypač patrauklus smulkiam verslui

Ši paslauga neturi iš anksto nustatytų rėmų ar kriterijų. Ja patogu pasinaudoti tiek didžiulėms įmonėms, tiek kavinės savininkams ar dirbantiems žemės ūkio srityje.

Pastebima tendencija, kad šį alternatyvų finansavimo būdą dažniausiai renkasi smulkaus ir vidutinio verslo savininkai. Greitas ir efektyvus finansavimas jiems leidžia priimti ir vykdyti naujus užsakymus, nepritrūkti apyvartinių lėšų ir sėkmingai plėtoti savo verslą.

Dar vienas pavyzdys. Sėkmingai faktoringo paslauga pasinaudojęs Jonas pasidalino šia patirtimi su savo drauge Agne, kuri teikia švenčių dekoravimo paslaugas. Agnė gavo užsakymą iš renginių organizavimo įmonės gėlėmis papuošti vestuves.

Užsakymas atliktas, vestuvės įvyko, tačiau renginių organizavimo įmonė dar nesumokėjo, o Agnei reikia atsiskaityti su floriste ir sumokėti už pirktas gėles. Ji, pasinaudojusi Jono patarimu, kreipėsi į „Noviti finance“ dėl faktoringo paslaugos ir gavusi finansavimą galėjo toliau plėsti savo verslą.

Reziumė: įmonė suteikianti faktoringo paslaugą yra tarsi tiltas, jungiantis verslininką su jo užsakovu ir leidžiantis nebesukti galvos dėl pinigų, kuriuos jis jau uždirbo, tačiau dėl tam tikrų priežasčių negali jais pasinaudoti, nes apmokėjimas buvo atidėtas.

Kiekvienas atvejis verslo pasaulyje yra individualus ir išskirtinis, todėl ir faktoringo paslaugos Jums gali prireikti skirtingomis aplinkybėmis ir dėl įvairių priežasčių. Alternatyvios finansavimo įmonės, tokios kaip „Noviti finance“, gali patarti ir įvertinti kiekvienos situacijos aplinkybes ir pasiūlyti tinkamiausią sprendimą Tavo verslui. „Noviti finance“ faktoringo paslaugą suteikia per vieną dieną. Finansuojama suma – iki 20 000 eurų. Pateik paraišką jau dabar ir mes vos per keletą valandų pateiksime Tavo įmonei individualų pasiūlymą.

Taip pat skaitykite: