Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

„Noviti finance“ su INVEGA pasirašė sutartį dėl „Portfelinės garantijos paskoloms 2“ įgyvendinimo


Su nacionaline plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pasirašę sutartį dėl skatinamosios finansinės priemonės „Portfelinės garantijos paskoloms 2“ įgyvendinimo, nuo šiol galėsime dėl COVID-19 sunkumų patiriančiam verslui suteikti daugiau galimybių pasiskolinti ir tokiu būdu jam padėti spręsti apyvartinių lėšų trūkumą.

Paraiškas lengvatinėms paskoloms verslui pagal šią priemonę galima teikti jau dabar.

Dėl COVID-19 pandemijos portfelinėms paskolų ir lizingo garantijoms skirta 85 mln. eurų, o bendra garantijų suma galės siekti 425 mln. eurų.

„Noviti finance“ vadovas Linas Armalys įsitikinęs, kad dabar būtina verslui užtikrinti kiek įmanoma daugiau galimybių gauti paskolas greičiau ir paprasčiau.

„Verslui pinigų reikia dabar. Dar iki pandemijos smulkaus ir vidutinio verslo įmonėms nebuvo lengva pasiskolinti. Todėl džiaugiamės, kad su „Invegos“ pagalba situacija rinkoje keičiasi ir galėsime verslui suteikti dar daugiau galimybių pasiskolinti“, – teigia L. Armalys.

Dėl lengvatinių paskolų verslui, pasinaudojant „Portfelinėmis garantijomis paskoloms 2“, gali kreiptis daugumoje ūkio sektorių veikiantis smulkusis ir vidutinis verslas, dėl COVID-19 poveikio susiduriantis su bent vienu iš šių sunkumų:

 • įmonių apyvarta krito ne mažiau kaip 40 proc.

 • generuojamų finansinių srautų nebeužtenka turimiems įsipareigojimams dengti

 • įmonės gebėjimas greitai realizuojamu trumpalaikiu turtu padengti trumpalaikius įsipareigojimus, tapo mažesnė nei 1

 • Dėl COVID-19 sunkumų patiriančio verslo poreikiams pritaikytos portfelinės garantijos suteiks įmonėms daugiau laisvės priimant veiklos vykdymui ir tęstinumui svarbius sprendimus. Taip pat verslui sudaromos sąlygos kreiptis dėl esamų paskolų ir lizingo sandorių pertvarkymo: pratęsti jų terminus, sumažinti mėnesinius mokėjimus, gauti įmokų mokėjimo atidėjimus.

  „Tai viena paklausiausių mūsų turimų pagalbos sunkumų dėl pandemijos patiriančiam verslui priemonių, kurią siūlome siekdami verslui suteikti alternatyvių įrankių spręsti apyvartinių lėšų trūkumą. Šios sutartys atveria verslui duris realiai naudotis valstybės teikiama pagalba“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

  Kiekviena į šios priemonės portfelį įtraukta paskola ar lizingo sandoris yra valstybės garantuojamas 80 proc. garantija. Garantuojamos paskolos dydis priklauso nuo įmonės darbuotojams per metus priskaitytų atlyginimų sumos, įmonės apyvartos, investicinių ir kitų įsipareigojimų, o maksimali suma negali viršyti 5 mln. eurų.

  Paskolos verslui gali būti įtraukiamos į garantuotą portfelį ne vėliau kaip iki 2020 m. gruodžio 31 d.

  Susipažinti su svarbiausiomis portfelinių garantijų paskoloms sąlygomis galima INVEGOS puslapyje.
  Taip pat skaitykite: