Naujienos ir patarimai

Įžvalgos, naujienos ir aktuali informacija smulkaus verslo atstovams

Palūkanų kompensavimas dar platesniam nuo COVID-19 nukentėjusių įmonių ratui


Jeigu dėl karantino susidūrėte su sunkumais ir sutarėte su mumis dėl paskolos grąžinimo atidėjimų, pasinaudokite galimybe susigrąžinti didžiąją dalį palūkanų.

Siekdama paremti kuo daugiau nuo COVID-19 nukentėjusių verslų, nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) pakeitė mokamų palūkanų kompensacijų sąlygas.

Nuo šiol šia priemone gali pasinaudoti dar didesnis skaičius įmonių. Paskolų palūkanos gali būti kompensuojamos visų ūkio sektorių įmonėms, sutarusioms dėl palūkanų mokėjimo atidėjimo su savo finansuotoju.

Kompensacijos taikomos verslo paskoloms nepriklausomai nuo to, kokia jų paskirtis ir tipas – investicijos ar apyvartinės lėšos. Tačiau kompensacijos negali būti taikomos INVEGOS teikiamoms apmokėtinų sąskaitų paskoloms ASAP ir paskoloms labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams.

100 proc. sumokėtų įvairių tipų verslo paskolų palūkanų kompensuojama toms įmonėms, kurioms dėl COVID-19 protrūkio buvo atidėti paskolos mokėjimai. Kompensuojama ne daugiau kaip 7 procentai metinių palūkanų ne ilgiau kaip 6 mėnesius.

Dėl dalinės 95 proc. palūkanų kompensacijos gali kreiptis visos įmonės, išskyrus nekilnojamojo turto vystytojus ir krovinių vežimo sausumos keliais paslaugas teikiančios įmonės. Palūkanų kompensavimas iki 95 proc. taikomas įmonėms nepriklausomai nuo regiono, kuriame jos vykdo veiklą.Palūkanos bus kompensuojamos iki 36 mėnesių laikotarpiu ir ne daugiau nei 7 procentai metinių palūkanų.

Dėl palūkanų kompensavimo kreipkitės tiesiai į INVEGĄ. Teikti paraiškasINVEGAI galite iki 2020 m. birželio 30 d.

Daugiau informacijos apie atnaujintas palūkanų kompensavimo sąlygas rasite paspaudę čia.

Taip pat skaitykite: